Az LL-37 peptid erősen és specifikusan kötődik az oligomerekhez, ami azért különleges, mert eddig nem sikerült ilyen molekulát találni, és mint a vizsgálatokból kiderült, már igen alacsony koncentrációban képes neuroprotektív hatását kifejteni.
Az LL-37 természetes módon képződik az agyban és a belekben, vagyis ott, ahol Parkinson-kórban az alfa-szinuklein aggregáció megtörténik. Ez arra utal, hogy a peptid képződése a szervezet természetes védekező reakciója nem csak a Parkinson-kórral, hanem több más alfa-szinuklein eredetű neurológiai rendellenességgel szemben.
A kutatók szerint az újonnan leírt molekula valószínűleg diagnosztikai célokra is használható lesz.

