Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint a január 1. és március 10. között feljegyzett 1,8 millió maláriás esetszám 17 százalékos emelkedést mutat a tavalyi év hasonló időszakához képest. 2016-ban 8,2 millió ember fertőződött meg maláriával, és mintegy háromezren haltak bele a betegségbe.
Egészségügyi források arról számoltak be, hogy Burundiban lényegében kimerültek a malária elleni gyógyszerkészletek. Az egészségügyi minisztérium becslése szerint 31 millió dollárra lenne szüksége az országnak a malária elleni küzdelemhez, írja a lap.
