MTI
Becsült olvasási idő: 0 perc
Ma hozzák nyilvánosságra a pótfelvételi ponthatárokat

Ma hirdetik ki a felsőoktatási pótfelvételi eljárás ponthatárait a www.felvi.hu-n. Ekkor dől el, hogy a 8131 pótfelvételiző közül kik kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben.

Az internetes portálon közzétett tájékoztató szerint a jelentkezők a ponthatárokról, a felvételi eredményéről SMS-ben is értesítést kapnak, illetve a ponthatárokat okostelefonjukon is böngészhetik. A pótfelvételiben meghirdetett szakok esetében amennyiben a szakot korábban az általános eljárásban is meghirdették a ponthatár nem lehet alacsonyabb az általános eljárásban, július 24-én nyilvánosságra hozott ponthatároknál. Ha egy képzést kizárólag a pótfelvételi eljárás során hirdettek meg, a ponthatárnak el kell érnie a jogszabályi minimum pontszámot, ami alapképzésen és osztatlan mesterképzésen 240, felsőoktatási szakképzésen 200, mesterképzésen 50 pont.

Mint ahogy korábban a PharmaOnline megírta, Pécsett és Szegeden lesz még pótfelvételi a gyógyszerési karokon. 

Kvízek
Kiemelt rovataink