A klorokin hatóanyag koronavírus elleni alkalmazásának kísérletét a hatodik napon kellett abbahagyni a túl nagy dózist kapó pácienseknél bekövetkező halálesetek miatt.
A kísérletbe 440 beteget vontak be, közülük 81-en kapták a klorokin magas dózisát is tartalmazó kezelést. Körükben jóval magasabb volt a halálozási arány, a hatodik napra már 11-en vesztették életüket, súlyos szívproblémák jelentkeztek náluk.
Egyes szakvélemények szerint a klorokin+azitromicin kombináció alkalmazása szívritmuszavarokat okozhat. A mostani kutatást végző brazil orvosok sem éppen arra jutottak, hogy javasolt lenne nagy mennyiségben adagolni a szert a koronavírusos betegeknek, írja a hvg.hu.
