Molnár Éva, a Ökofiziológiai és Környezettoxikológiai Kutatócsoport tudományos munkatársa az eseményen arról beszélt, hogy csak a Zala folyóba – és onnan a Balatonba – évi 11,5 millió köbméter tisztított szennyvíz kerül, és további 2,2 millió köbméter érkezik a tóba a környékbeli fürdők „használt vizeként”.
A kutatócsoport 134 hatóanyag – főleg antidepresszánsok, koffein, különféle hormonok, szívgyógyszerek – jelenlétét vizsgálta, és 42 vegyületet mutatott ki, de ha a vízgyűjtőket is hozzávesszük, még rosszabb az arány, írja a hvg.hu.
Borítókép: Dope Masters on Unsplash

