Becsült olvasási idő: 0 perc
Közel 800 ezer adag oltást hív vissza a Moderna

A Moderna pénteken közölte, hogy visszahív 764 900 adag COVID-19 vakcinát, amelyet szerződéses gyártója, a Rovi készített, miután egy injekciós üvegben idegen testet találtak, írja a Portfolio.

A Moderna közölte, hogy a Norvégiában, Lengyelországban, Portugáliában, Spanyolországban és Svédországban januárban forgalmazott tételekkel kapcsolatban nem találtak biztonsági problémát.

A gyógyszergyártó közölte, hogy a szennyeződést csak egy injekciós üvegben találták, és "óvatosságból" az egész tételt visszahívja. Azt nem közölte, hogy pontosan mit találtak az injekciós üvegben.

A japán hatóságok tavaly felfüggesztették a vakcina egyes adagjainak használatát, amelyeket a Moderna később visszahívott, miután egy vizsgálat rozsdamentes acél szennyeződéseket talált néhány injekciós üvegben – írja az MTI nyomán a Portfolio.

Kvízek
Kiemelt rovataink