Tudományos társaságunk életében immár hagyományossá vált, hogy a kétévente tartott kongresszusaink közötti években rendezzük meg a kórházi gyógyszerészek szakmai szimpóziumát. Korunk információrobbanása is szükségessé teszi az éves „együttlétet”, a kórházi, klinika gyógyszerészeink közvetlen és személyes információcseréjét.
Az éves rendezvényeinket a visszajelzések alapján a kollégák is igénylik, ezért társaságunk feladata, hogy a napi gyakorlatban hasznosítható ismereteket nyújtó programot állítson össze. Ez a cél motivált bennünket az egri rendezvény szervezése során is, ahol a betegbiztonság kérdését állítottuk reflektorfénybe, erre próbálva felfűzni néhány fontos kórházi, klinikai gyógyszerészettel összefüggő témakört. A betegek gyógyszerelésének folyamatos javítása a kórházi, klinikai gyógyszerészek régóta felvállalt „küldetése”, mely most a betegbiztonság széles körben felismert jelentőségével több új lehetőséget is kapott (pl. betegre szabott gyógyszerelés, behozott gyógyszerek kérdése, stb.). Válaszul a kihívásra, egy kellően egyeztetett és egységesen vállalható, illetve megvalósítható programot kell kialakítanunk, melyre a szimpózium kiváló lehetőséget biztosít, írja a többi közt a renbdezvény honlapján prof. dr. Botz Lajos, az MGYT-KGYSZ és a Szervező Bizottság elnöke.
