A WHO koleracsoportjának vezetője emlékeztetett rá, hogy 2022-ben kétszer annyi országnak kell kolerajárvánnyal szembenéznie, mint 2021-ben. A halálozási arányok is az elmúlt 10 év legmagasabb értékeit mutatják, és akár 2%-kal is meghaladják az elfogadható normákat.
A kolerajárványok növekedésének tendenciája folytatódik, mondta, majd hozzátette, hogy az esetek számának növekedése a szegénység, a konfliktusok és a természeti katasztrófák együttes következménye.
A WHO szerint a kolerajárvány széles körben elterjedt, az általa okozott halálesetek száma pedig megháromszorozódott az ötéves átlaghoz képest – írja a Liner.
