„Az ügyeleti rendszer már a ’90-es évek második felében is égető kérdés volt – emlékszem, idézi fel dr. Botz Lajos, a kamarában dolgoztam, közelről láttam, hogy már akkor is súlyos probléma volt. Valljuk be, szomorú dolog, hogy 25 év alatt egy átfogó, egységes ügyeleti rendszer nem született meg. Elismert, központi finanszírozása nincs – szemben az orvosi ügyelettel. De hangsúlyozom, nemcsak a kamara a feladata a kérdés megoldása. Az egészségügyi ágazat szinte minden "hivatalos" irányítói szereplője az elmúlt köze 20 évben – megítélésem szerint – ennél a kérdésnél nem látta el a (köz)feladatát, nem alkotott meg egy egységes elveken alapuló, a gyógyszertárak számára arányos tehervállalást jelentő, fenntartható és nem utolsó sorban a betegek, lakosság érdekeit is szem előtt tartó megoldást. Örömteli ugyanakkor, hogy mintha látszódnának a rendezés jelei” – olvasható az mgyk.hu-n.
Becsült olvasási idő: 1 perc
Két évtized kimaradt
A PTE ÁOK Gyógyszerészeti Intézet igazgatóját a gyógyszerészetben az utóbbi években bekövetkezett változásokról kérdezik a kamarai honlapon.
