Becsült olvasási idő: 1 perc
Jogsértő módon tiltott be egy készítményt az OGYÉI

A bodorrózsa-kivonatot tartalmazó orrspray-t betiltotta az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet, de a bíróság szerint jogsértő módon; a termék most visszakerülhet a forgalomba, írja a Napi.hu.

A Fővárosi Törvényszék a február elsején hozott ítéletében megsemmisítette az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) határozatát, amely a Virostop orr- és szájspray forgalomból történő kivonását rendelte el, ennek értelmében a készítmény ismételten forgalmazható Magyarországon – közölte a készítményt forgalmazó cég a Napi.hu szerint

Egy korábbi nemzetközi klinikai vizsgálat megállapította, hogy a gyógyszertárakban és internetes üzletekben kapható, Covid-19 ellen is használható termék képes megelőzni a PCR-pozitivitást.

A cég emiatt pert indított, a Fővárosi Törvényszék pedig február elsején hozott ítéletében megsemmisítette az OGYÉI határozatát és új eljárásra kötelezte az intézetet. A bíróság megállapította, hogy az OGYÉI döntése nem felelt meg a jogszabályi előírásoknak, mert az anyagi jogszabályok téves értelmezése miatt nem tett eleget a törvényben foglalt tényállás tisztázására irányuló és az indokolási kötelezettségének a Fytofontana Kft. terhére megállapított jogsértést és szankció meghatározása körében sem, ezért a szankciót is jogsértő módon alkalmazta. A Fővárosi Törvényszék kimondta: ezzel oly mértékben megsértették a vonatkozó jogszabályokat, ami a döntés érdemére is kihatott és a bírósági eljárásban sem volt orvosolható.

Kvízek
Kiemelt rovataink