Egyetemi képzésük keretében hallgathatnak betegjogi ismereteket a gyógyszerészhallgatók, a szakgyógyszerészek és a kötelező szintentartó továbbképzésben résztvevő gyógyszerészek a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara és az Országos Betegjogi, Ellátottjogi, Gyermekjogi és Dokumentációs Központ (OBDK) együttműködésének köszönhetően. Az erről szóló dokumentumot dr. Zelkó Romána dékán és dr. Novák Krisztina főigazgató íta alá október 1-jén. Az OBDK jogvédői az elmúlt évben több rövid előadást tartottak a karon, az ezekről kapott pozitív visszajelzések ösztönözték a feleket a mostani megállapodásra – tudatja a közlemény.
Becsült olvasási idő: 0 perc
Jogban jártasabb gyógyszerészeket képeznek
A fővárosi gyógyszerészképzésben is megjelenik a betegjogok oktatása – számol be közleményében legújabb együttműködési szerződéséről az OBDK.
