Becsült olvasási idő: 0 perc
Jó eredményekkel zárta a Sanofi az első negyedévet

A francia gyógyszergyár pénteken bejelentette, hogy értékesítési árbevétele az első negyedévben 6,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit és elérte a 8,4 milliárd dollárt, írja a Napi.hu.

A nettó nyereség 9 százalékkal 1,77 milliárd euróra nőtt. Az egy részvényre jutó eredmény (EPS) 10,9 százalékkal 1,42 euróra emelkedett. Az elemzők 8,36 milliárd euró bevételt és 1,67 milliárd euró nyereséget vártak.

A ritka és nehezen kezelhető betegségek gyógyítására szolgáló gyógyszerek fejlesztésére szakosodott Genzyme részleg bevétele 30,8 százalékkal szökött fel. Egyötödével nőttek az oltóanyag részleg eladásai, míg az inzulintermékek értékesítése 17 százalékkal csökkent, írja a Napi.hu.

Kvízek
Kiemelt rovataink