A több mint 10 ezer, szív-érrendszeri betegségben vagy magas vérnyomásban szenvedő betegen végzett, számos egyéb szempontot (kórtörténet, szocioökonómiai státusz, kórházi felvétel időpontja, életkor, etnikum, nem stb.) figyelembe vevő felmérés eredményei szerint a kórházi felvételt megelőzően a betegek 42%-a szedett sztatinokat vagy vérnyomáscsökkentőket. Körükben az elhalálozás 30%-kal, a fertőzés súlyos szövődményei 20%-kal voltak alacsonyabbak a kezeletlen csoporthoz képest. A fenti betegségektől mentes, ám mégis sztatinokat szedő részcsoportban is megfigyelték a halálozási arány 16% körüli csökkenését, ám ez a különbség végül nem bizonyult statisztikailag szignifikánsnak.

