Ehhez azt is hozzátették, hogy a homeopátia elvei és mechanizmusának elméleti magyarázatai ellentmondanak a biológiai, kémiai és fizikai törvényeknek, illetve hiányoznak a hatásosságukat igazoló kísérletek és bizonyítékok – írja a portál.
Az akadémia szerint a homeopátia létezésének kétszáz éve alatt elvégzett megannyi kísérlet sem tudta alátámasztani hatásosságát. A homeopátia tanai, mindenféle tudományos alapot nélkülöző, pusztán dogmatikus kinyilatkoztatások. Az orosz egészségügyi minisztériumtól azt kérik, hogy ne engedjék a homeopátiás szereket használni kórházakban. Ajánlást is megfogalmaztak, amelyek szerint az orvosoknak informálniuk kell arról betegeiket, hogy a homeopátia hatástalan és a patikák se árusítsák ezeket a szereket együtt a gyógyszerekkel.
