Hogy mindkét forgalomban lévő, bárányhimlő elleni oltóanyag hiánycikk, megerősítette a Délmagyarnak Gyurisné Török Éva, a szegedi Kígyó Patika vezetője is. – Utoljára augusztus végén kaptunk ezekből a készítményekből – mondta el. Megjegyezte, ő azt a tájékoztatást kapta, hogy jövő héten már szállítanak belőle. – Lehet, hogy egy hétig még akadozik majd az ellátás, de nem lesz már elérhetetlen.
Sulyok Rita házi gyermekorvoshoz még nem érkezett jelzés a szülőktől, hogy problémájuk lenne a vakcina beszerzésével. Elmondta azonban, hogy egy hónap csúszás is elfogadható a bárányhimlő elleni oltás beadásánál, akár az elsőről, akár az ismétlőről van szó. – Már az első oltás után 90 százalékos védettség alakul ki, így aki a második előtt fertőződik meg, annál is csupán úgynevezett áttöréses himlő jelentkezhet, ami néhány hólyag megjelenésével jár.
