A 72,4 százalékos felhasználás már lényegesen jobb arány, mint az előző heti 65 százalék, ám így is mintegy 600 ezer adag fel nem használt vakcinát jelent, amihez csütörtökön további 450 ezer Sinopharm és 55 200 adag AstraZeneca érkezett.
Az ECDC adatai szerint a felnőtt lakosság 15,3 százalék kapta meg az első dózist, amivel Magyarország a második a harmincas listán. A második adaggal való átoltottság 4,4 százalék.
Kevésbé előkelő helyezésre futja a 80 évesek és idősebbek 48,7 százalékos átoltottsága, ami pont annyi, mint Ausztriában és nagyjából az ezt az adatot közlő országok középmezőnyét jelenti.
Az egészségügyi dolgozók átoltottsága 92,1 százalékos, írja a Napi.hu.
