Becsült olvasási idő: 1 perc
Hatástalannak és veszélyesnek tűnik az antitest-terápia

Egy amerikai kutatás kimutatta: a kórházba került betegeknél nem hatékonyabb a Covid elleni gyógyszer és antitest-terápia kombinációja, mint magában csak a remdesivir, írja a 24.hu.

A The Lancet szakfolyóiratban megjelent tanulmány szerint a terápia biztonságossága is változó aszerint, hogy a betegek szervezete termel-e magától is neutralizáló antitesteket, illetve hogy mennyit.

Az EurekAlerten megjelent közlemény szerint a fázis 3-as klinikai kísérletek azt mutatják: a kórházba került pácienseknek nemhogy hatástalan, de sok esetben még káros is lehet a kezelés. A magas neutralizáló antitesttel rendelkező önkéntesek plazmájából kinyert, tisztított és sokszorosított antitestek attól függően okozhattak problémát, hogy az adott beteg szervezete is termelt-e belőlük.

A kutatásban 600 kórházba került beteget vizsgáltak, az antitestes csoportban nem mértek jobb egészségi eredményeket, mit a csak remdesivirrel kezelt csoportban. A 28 napos utánkövetési időszakban sem volt különbség. Azoknál, akiknél korábbi neutralizáló antitesteket is mértek a kezelést megelőzően, 1,6-szorosra nőtt a tünetek rosszabbodásának esélye, idézi a tanulmányt a 24.hu.

Kvízek
Kiemelt rovataink