Pultra ragasztott üzenetben kérnek elnézést a vásárlóktól egy miskolci patikában, mert a munkaerőhiány miatt csak lassabban tudják kiszolgálni őket – hangzott el az RTL Klub Híradójában. A papírlapról egy vevő készített fotót és töltötte fel a Facebookra.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke szerint egyelőre nincs általános gyógyszerészhiány. Mint Hankó Zoltán fogalmazott, mintegy 15 százalékkal több patika üzemel Magyarországon, mint kellene, és durván 30 százalékkal nagyobb az ágazati össz-nyitvatartási idő a szükségesnél, ami miatt több szakemberre van szükség.
