A Covishield az AstraZeneca oltóanyagának indiai gyártású változata, egyben az Indiában leggyakrabban használt vakcina, amelyből eddig több mint 486 millió adagot adtak be a szubkontinensen.
A Serum Institute of India nevű gyártócég az elmúlt egy évben több millió adagot szállított ázsiai, afrikai és dél-amerikai országokba, az április-májusi második hullám nyomán azonban az indiai kormány felfüggesztette az exportot és csak hazai felhasználást engedélyezi. A BBC értesülései szerint az ország egészségügyi hatóságai már vizsgálják a hamisítási ügyet – írja a Qubit.
