A Külgazdasági és Külügyminisztérium hétfőn, a Facebookon közzétett közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be friss bejegyzésében, hogy Körmenden 53 éve ivódott bele a város szövetébe az Egis működése, és a vállalat az elmúlt tíz év alatt lassan 40 milliárd forint beruházásnál jár, éves kibocsátása pedig már megközelíti a 130 millió doboz gyógyszert.
A további kapacitásnöveléshez és munkahelyteremtéshez szükséges új gyárépítési munkálatok már zajlanak, közben pedig a magyar gyógyszeripari szakemberek további képzése érdekében is együttműködünk az Egissel - tudatta Szijjártó Péter.
Borítókép: Szijjártó Péter hivatalos Facebook-oldala
