Christophe Durand, a BMS Svájcért, Ausztriáért, valamint Közép- és Kelet-Európáért felelős alelnöke megnyitóbeszédében kiemelte, hogy a vállalat hosszú távú tudományos és klinikai befektetésekkel kíván hozzájárulni a térség fejlődéséhez: „Magyarországi elköteleződésünk túlmutat a gyógyszereken: befektetés a kutatás-fejlesztésbe, az oktatásba, valamint a helyi intézményekkel való együttműködésbe.Célunk, hogy maradandó értéket hozzunk létre a betegek, az egészségügyi rendszer és a tudományos közösség javára.”
A fórum a BMS azon átfogó törekvését is tükrözte, hogy a magyar egészségügy megbízható és hosszú távú partnereként legyen jelen az egészségügyi ökoszisztémában. Nemcsak korszerű terápiás megoldásaival, hanem aktív szerepvállalással a kutatási háttér megerősítésében, az intézmények közötti együttműködés elmélyítésében, valamint a betegellátás szélesítésében.
Kulcsfontosságú, hogy hosszú távú partnerségek jöjjenek létre az amerikai vállalatok és a magyar egészségügyi szektor szereplői között. A stratégiai párbeszéd és a közösen megosztott szakmai tudás révén olyan tartós és eredményes innováció alapjait teremthetjük meg, amely valódi előrelépést hoz; aminek az az első lépése, hogy a megfelelő embereket ültetjük le egy asztalhoz – fogalmazott Neil Pickett, az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségének kereskedelmi tanácsosa.
A BMS jelenleg 160 hazai vizsgálati helyszínen folytat több mint 50 klinikai vizsgálatot 350-nél is több beteg részvételével. Kutatási portfóliója és fejlesztési pipeline-ja az onkológia, az immunológia, a kardiovaszkuláris betegségek, valamint az idegtudomány területeit öleli fel – ez a sokszínűség tükrözi a vállalat innováció-központú szemléletét.

A fórum – amelyen többek között a Belügyminisztérium, a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK), a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA), valamint vezető klinikai intézmények képviselői vettek részt – arra fókuszált, hogy a közös erőfeszítések miként javíthatják a terápiás hozzáférést és a közegészségügyi eredményeket Magyarországon.
A rendezvényt Neil Pickett, az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségének kereskedelmi főtanácsosa és Massimiliano Magnelli, a BMS Magyarország ügyvezető igazgatója nyitotta meg. A programban felszólalt az Egyesült Államok nagykövetségének tisztviselője mellett Dávid Tamás, a NEAK ártámogatásért felelős főigazgató-helyettese; Láng Róbert, a Nemzetgazdasági Minisztérium egészségiparért és egészségturizmusért felelős miniszteri biztosa, valamint olyan elismert orvosszakmai vezetők, mint Dank Magdolna, az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója; Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora; Illés Árpád, a Debreceni Egyetem Hematológiai Tanszékének vezetője és Wikonkál Norbert Miklós, az Észak-Pesti Centrumkórház - Honvédkórház főigazgatója.
