Forrás:

Portfolio
Becsült olvasási idő: 1 perc
Ritka betegségek kezelésére szolgáló gyógyszerek gyártására specializálódik a Novo Nordisk új üzeme

A dán Novo Nordisk jelentős beruházást jelentett be hétfőn: a vállalat 8,5 milliárd dán koronát, azaz mintegy 1,2 milliárd dollárt fektet be egy új létesítmény építésébe a dániai Odensében. A beruházás várhatóan 400 új munkahelyet teremt és 2027-re készül el, írja a Portfolio.

A Novo Nordisk, amely súlycsökkentő injekciójának köszönhetően Európa legértékesebb tőzsdén jegyzett vállalatává vált, júliusban vásárolt meg egy 200 hektáros területet Odensében. 

A vállalat közleménye szerint az új létesítményt moduláris és rugalmas kialakítással tervezték, ami lehetővé teszi többféle terméktípus gyártását a ritka betegségek kezelésére, többek között a hemofíliával fognak itt foglalkozni. 

Az új komplexum egy raktárat és egy gyárat is magában foglal majd..

Az odensei üzem lesz a Novo Nordisk első gyára a városban, és egyben az első új dániai létesítménye ebben az évszázadban. Az építkezés már meg is kezdődött. 

A bejelentés illeszkedik a Novo Nordisk idei nagyszabású beruházási stratégiájába: a vállalat korábban már bejelentett egy 4,1 milliárd dolláros befektetést egy amerikai üzem építésére, emlékeztet a Portfolio.

Borítókép: Novo Nordisc hivatalos Facebook-oldala

Kvízek
Kiemelt rovataink