Forrás:

Portfolio
Becsült olvasási idő: 0 perc
Partnerségi megállapodást kötött a dél-koreai ADEL és a Sanofi

A dél-koreai ADEL biotechnológiai vállalat hétfőn közölte, hogy 1,04 milliárd dollár értékű partnerségi megállapodást kötött a francia Sanofi gyógyszergyártóval kísérleti Alzheimer-gyógyszerének közös fejlesztésére és forgalmazására, írja a Portfolio

A megállapodás értelmében az ADEL 80 millió dollár előleget kap. Ezt a fejlesztési mérföldkövek teljesítéséhez és a kereskedelmi teljesítményhez kötött további kifizetések, valamint a jövőbeli értékesítések után járó jogdíjak egészítik ki.

Az ADEL gyógyszerjelöltje, az ADEL-Y01 egy antitestterápia, amelyet az Alzheimer-kórhoz köthető fehérje káros formáinak blokkolására terveztek. A készítmény jelenleg korai fázisú klinikai vizsgálatokon van az Egyesült Államokban, írja a Portfolio.

Kvízek
Kiemelt rovataink