A japán gyógyszergyártó korábban azt közölte, hogy öt ember halt meg a „beni-koji choleste help” étrend-kiegészítők szedése után, és visszahívta a termékeket. Pénteken azonban négyre korrigálta a számot, mondván, hogy egy ember nem használta a készítményt – írja az Index.
Az egészségügyi minisztérium külön közölte, hogy a gyászoló családok felvették a kapcsolatot a Kobayashi Pharmaceutical vállalattal az új esetek miatt, és hogy a minisztérium további elemzéseket fog végezni. Takemi Keizo egészségügyi, munkaügyi és jóléti miniszter felfedte, hogy a vállalat nem tett megfelelő jelentést a kormánynak.
Az oszakai székhelyű vállalat szerint azért nőtt meg jelentősen a táplálék-kiegészítőkhöz köthető halálesetek száma, mert időbe telt, amíg bizonyos egészségügyi problémákat összekapcsoltak termékeik fogyasztásával.
A gyógyszergyártó március 22-én jelentette be, hogy számos olyan fogyasztónál, akik szedték a táplálék-kiegészítőket – amelyek célja, hogy segítsenek csökkenteni az LDL-koleszterin, azaz a „rossz” koleszterin szintjét – vesével kapcsolatos betegségeket tapasztaltak.
A vállalat azt is közölte, hogy a táplálék-kiegészítők gyártásához használt összetevőkben puberulinsavat, egy kékpenészből származó természetes vegyületet mutatott ki a vizsgálat, és hogy ez az anyag okozhatta a megbetegedéseket. A 76 új eset közül a halál okai között nemcsak vesével kapcsolatos betegségek, hanem rák, agyi infarktus, tüdőgyulladás és aortadisszekció is szerepelnek a vállalat szerint.
Borítókép: archív

