hero

Forrás:

Index
Becsült olvasási idő: 1 perc
Még többek halálát okozhatta a japán étrend-kiegészítő?

A Kobayashi Pharmaceutical Co. pénteken közölte, hogy további 76 halálesetet vizsgál a vörös élesztőrizs étrend-kiegészítőinek fogyasztásával kapcsolatban, írja az Index.

A japán gyógyszergyártó korábban azt közölte, hogy öt ember halt meg a „beni-koji choleste help” étrend-kiegészítők szedése után, és visszahívta a termékeket. Pénteken azonban négyre korrigálta a számot, mondván, hogy egy ember nem használta a készítményt – írja az Index.

Az egészségügyi minisztérium külön közölte, hogy a gyászoló családok felvették a kapcsolatot a Kobayashi Pharmaceutical vállalattal az új esetek miatt, és hogy a minisztérium további elemzéseket fog végezni. Takemi Keizo egészségügyi, munkaügyi és jóléti miniszter felfedte, hogy a vállalat nem tett megfelelő jelentést a kormánynak.

Az oszakai székhelyű vállalat szerint azért nőtt meg jelentősen a táplálék-kiegészítőkhöz köthető halálesetek száma, mert időbe telt, amíg bizonyos egészségügyi problémákat összekapcsoltak termékeik fogyasztásával. 

A gyógyszergyártó március 22-én jelentette be, hogy számos olyan fogyasztónál, akik szedték a táplálék-kiegészítőket – amelyek célja, hogy segítsenek csökkenteni az LDL-koleszterin, azaz a „rossz” koleszterin szintjét – vesével kapcsolatos betegségeket tapasztaltak.

A vállalat azt is közölte, hogy a táplálék-kiegészítők gyártásához használt összetevőkben puberulinsavat, egy kékpenészből származó természetes vegyületet mutatott ki a vizsgálat, és hogy ez az anyag okozhatta a megbetegedéseket. A 76 új eset közül a halál okai között nemcsak vesével kapcsolatos betegségek, hanem rák, agyi infarktus, tüdőgyulladás és aortadisszekció is szerepelnek a vállalat szerint.

Borítókép: archív

Kvízek
Kiemelt rovataink