A hatóságok továbbra is kiemelt prioritásként kezelik a jogérvényesítést a gyógyszeripari ágazatban, tekintettel annak gazdasági jelentőségére, valamint az emberek jóllétére és életére gyakorolt hatására – áll a bizottság közleményében.
„A jelentés ráirányítja a figyelmet az európai versenyhatóságok által a gyógyszerpiacok megfelelő működésének biztosítása érdekében végzett jogérvényesítési erőfeszítésekre. Megfelelő működésük elengedhetetlen ahhoz, hogy a betegek és az egészségügyi rendszerek számára megfizethetőbb gyógyszerek és nagyobb választék álljon rendelkezésre, különösen egészségügyi válsághelyzetekben. A jövőben is kiemelt feladatként foglalkozunk majd ezzel a kulcsfontosságú ágazattal, és gondoskodunk arról, hogy lépést tartsunk azokkal a folyamatosan változó módszerekkel, amelyekkel a vállalatok tisztességtelen módon igyekeznek kivonni magukat a verseny alól” – nyilatkozta Margrethe Vestager, a versenypolitikáért felelős ügyvezető alelnök.
A jelentés főbb megállapításait az Üzletem.hu foglalta össze.
Borítókép: archív

