A lap értesülései szerint a kétezer munkavállalót foglalkoztató Teva debreceni üzemében februárban jelentették be a dolgozóknak, hogy a társaság megválik az alapanyaggyártó részlegétől (ezt hívja a vállalat a kommunikációjában hatóanyag üzletágnak). A döntés azért meglepő, mert a vállalat az elmúlt években éppen a hatóanyaggyártó üzletágban hajtott végre komoly fejlesztéseket Debrecenben is. Mint kérdésükre írták: legutóbb egy közel 23 millió dollár értékű stratégiai beruházás valósult meg.
A vállalat azt írta: „A hatóanyaggyártó üzletág eladási szándékáról szóló döntésről transzparens módon tájékoztattuk munkatársainkat, és a jövőben is kulcskérdésként tekintünk dolgozóink megfelelő tájékoztatására. Ugyanakkor a hatóanyaggyártó üzletág tervezett eladása a hazai leányvállalat életében jelen pillanatban nem jelent működési változást”. Közölték továbbá: Várakozásaik szerint a tervezett ügylet 12-18 hónapon belül valósulhat meg, ha a leendő vevővel megfelelő megállapodásra jutnak a tranzakciós feltételeket illetően, és az ügyletet jóváhagyja a Teva globális igazgatótanácsa.
A teljes információt ITT olvashatja
