Ebben az évben a „Gyógyszerésze gondoskodik Önről” mottóval mutatják be a gyógyszerészi hivatás szakmaiságát, emberközeliségét és elkötelezettségét a család egészségének megőrzése és szükség esetén a betegségek mielőbbi gyógyítása területén, az egészségügyben dolgozó társszakmákkal együttműködésben, írja az MGYT honlapja.
A világnaphoz kapcsolódóan a betegeket/patikai vásárlóközönséget pályázatokkal kívánják megszólítani: a legfiatalabb korosztály számára rajzpályázatot, míg a fiatalok és felnőttek számára szelfipályázatot hirdettek meg.
Megyénként a három legjobbnak ítélt rajz/festmény (korosztályonként), illetve szelfi készítője díszoklevélben részesül. Kategóriánként az országos legjobb tíz helyezett alkotást ezen felül díjazzák, és megjelentetik online felületeken is.
