hero

Forrás:

24.hu
Becsült olvasási idő: 0 perc
Két új, ritka mellékhatás a Covid-19 elleni vakcináknál

Az AstraZeneca vakcinája akut disszeminált encephalomyelitishez, vagyis a gerincvelő és az agy gyulladásához, valamint egy transzverzális myelitis nevű neurológiai rendellenességhez is vezethet, írja a 24.hu.

A szakértők szerint mindkét betegség súlyosnak mondható, viszont a páciensek általában felépülnek belőlük.

Emellett azt is kiemelték, hogy ezen mellékhatások nagyon ritkák, és a transzverzális myelitis például nagyobb eséllyel alakul ki akkor, ha elkapjuk a Covid-19-et, mintha beoltatnánk magunkat. A tudósok véleménye szerint tehát továbbra is megéri beadatni a vakcinát, írja a 24.hu.

Borítókép: archív

Kvízek
Kiemelt rovataink