Mahmoud Zureik, a Versailles-i Egyetem professzora és munkatársai 12-49 év közötti, szívizomgyulladással kórházba került személyeket vizsgáltak. A betegeket három csoportba sorolták: oltás utáni, COVID-19 fertőzés utáni, illetve egyéb okból kialakult szívizomgyulladás. Az eredmények azt mutatják, hogy az oltással összefüggő szívizomgyulladásban szenvedők feleakkora valószínűséggel kerültek újra kórházba szívproblémák miatt, mint a másik két csoport tagjai.
Az mRNS-vakcinákhoz kapcsolódó szívizomgyulladás kockázata nagyon-nagyon alacsony – nyilatkozta Zureik professzor. Hozzátette: „Fontos megjegyezni, hogy a COVID-19 szívre gyakorolt kockázata nem korlátozódik a szívizomgyulladásra. Vannak más szív- és érrendszeri kockázatok is”.
Borítókép: archív

