Közel 600 ember bevonásával egy kétéves vizsgálatot folytattak, amiben 60 év fölötti felnőttek kognitív funkcióit elemezték.
Statisztikailag szignifikáns különbséget mutattak ki a vitaminfogyasztók és a placebót kapó személyek között az epizodikus memóriát vizsgáló teszten. Ugyan ez még önmagában nem elegendő az ok-okozati kapcsolat felállítására, az American Journal of Clinical Nutrition folyóiratban közzétett tanulmány szerint mindenképpen érdemes tovább vizsgálni az eredményt. Főleg úgy, hogy további több mint 4 ezer személy eredményeit is elemezték egy metaanalízisben a kutatók, és ezek a korábbi tanulmányok is arra jutottak, hogy a multivitamin készítmények segíthetnek a kognitív funkciók megtartásában, írja a Qubit.
Borítókép: archív

