Becsült olvasási idő: 0 perc
Gyógyszercsempészt fogtak a vámosok Röszkénél

Harmincezer szem gyógyszert próbált Magyarországra csempészni egy cseh férfi a röszkei autópálya-határátkelőhelyen, tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád-Csanád Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense közölte, a pénzügyőrök a belépésre jelentkező cseh férfi járművének szúrópróbaszerű ellenőrzésekor a csomagtérben lévő táskákból és kartondobozokból megközelítőleg 30 ezer szem (pszeudoefedrint és antihisztamint tartalmazó) gyógyszert pakoltak ki. A tablettákat a sofőr magáénak vallotta.

A pénzügyőrök a Magyarországon nem engedélyezett gyógyszert lefoglalták, a sofőr ellen gyógyszerhamisítás miatt feljelentést tettek.

Kvízek
Kiemelt rovataink