Az elmúlt hetekben a patikák félreverték a vészharangot Lengyelországban, mondván, hogy sokféle gyógyszer hiányzik a készleteikből – emlékeztetett a Napi.hu szerint a gazeta.pl. A részletes listán, amely ezeket tartalmazza 300 tétel szerepel. És hiába igyekeztek, nem minden hiányt tudtak pótolni.
Baj van néhány alapgyógyszer beszerzésével. Ilyen egy pajzsmirigy-betegségre adott, és egy cukorbetegeknek felírt szer. Utóbbi esetében a nagykereskedőknek a 750 milligrammos tablettát tartalmazó dobozokat már júliusban elküldték, és a legközelebbi szállítás csak októberben lesz, az 500 és 1000 milligrammos tétel jelenleg nem kapható, az utóbbit csak novemberre ígérik. Onkológiai és neurológiai szerek is hiányoznak.
