A gyógyszerészeknél - a tavalyi ponthatárokkal összevetve - Debrecen [391] megelőzte Budapestet [381] és Szeged [360] is rendkívül látványosan erősített. Miként tavaly, idén is itt a legnagyobbak a különbségek, bár kétségtelenül csökkentek: míg az általános és a fogorvosoknál egy szűk tíz százalékos sávba esnek a küszöbszámok, addig a debreceni követelményeknél közel húsz százalékkal gyengébb eredménnyel is lehet gyógyszerész-tanulmányokat kezdeni Pécsett [327] – olvasható a medicalonline.hu-n.
Becsült olvasási idő: 0 perc
Felvételi ponthatár: Debrecen előzött
Legalább 327 pontot kellett elérnie annak, aki szeptembertől gyógyszerésznek akar tanulni a magyar felsőoktatásban – írja a MedicalOnline a csütörtöki ponthatár-ismertetésről.
