Becsült olvasási idő: 0 perc
Felvételi ponthatár: Debrecen előzött

Legalább 327 pontot kellett elérnie annak, aki szeptembertől gyógyszerésznek akar tanulni a magyar felsőoktatásban – írja a MedicalOnline a csütörtöki ponthatár-ismertetésről.

A gyógyszerészeknél  - a tavalyi ponthatárokkal összevetve   -  Debrecen [391] megelőzte Budapestet  [381] és Szeged  [360] is rendkívül látványosan erősített. Miként tavaly, idén is itt a legnagyobbak a különbségek, bár kétségtelenül csökkentek: míg az általános és a fogorvosoknál egy szűk tíz százalékos sávba esnek a küszöbszámok, addig a debreceni követelményeknél közel húsz százalékkal gyengébb eredménnyel is lehet gyógyszerész-tanulmányokat kezdeni Pécsett [327]  – olvasható a medicalonline.hu-n.

Kvízek
Kiemelt rovataink