A felügyelő testület azt várja a regisztrált, hivatásos szakemberektől, hogy minden pillanatban, ha szakmai kérdésekben nyilvánulnak meg, akkor a legjobb hozzáférhető, tudományosan igazolt módszereket alkalmazzák.
A közlemény egyben a közvélemény segítségét is kéri, hogy jelentsék, ha oltásellenes propagandába futnak bele hivatalos ápolótól vagy egészségügyi dolgozótól. Ez ugyanis immár törvénytelen és vádat lehet emelni miatta az érvényes egészségügyi szabályok alapján.
A felügyelő testület minden esetben meg fogja vizsgálni, hogy a nővér vagy bába megszegte-e hivatali esküjét, és ennek megfelelően fogják kezelni az eseteket, írja a lap.
