Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) bejelentése nyomán azért indult eljárás, mert a vélhetően felcserélt hatóanyagok miatt több gyermek kórházba került – közölte Janasóczki Attila, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr Főkapitányság szóvivője.
Az OGYÉI szerdán tudatta, hogy a rendőrséghez fordultak az ügyben. Mivel a vizsgálat tart, a rendőrség további információkat nem közölt. Az ellenőrzés lezárultáig az OGYÉI felfüggesztette a patika működési engedélyét.
