Becsült olvasási idő: 0 perc
Eljárás indult a hibás kúp miatt

Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt indult eljárás, miután egy miskolci gyógyszerész kúpkészítés közben valószínűleg felcserélt két hatóanyagot.

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) bejelentése nyomán azért indult eljárás, mert a vélhetően felcserélt hatóanyagok miatt több gyermek kórházba került – közölte Janasóczki Attila, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr Főkapitányság szóvivője.

Az  OGYÉI szerdán tudatta, hogy a rendőrséghez fordultak az ügyben. Mivel a vizsgálat tart, a rendőrség további információkat nem közölt. Az ellenőrzés lezárultáig az OGYÉI felfüggesztette a patika működési engedélyét.

Kvízek
Kiemelt rovataink