A vizsgálat eredményei szerint a digoxin teljes mértékben eltüntette a kóros elhízás következményeit, mivel a fogyás mellett az állatok az obezitással kapcsolatos anyagcsere-rendellenességektől is megszabadultak. A digoxin az IL-17A interleukin képződését gátolja, és a tanulmány szerint az IL-17A jelátviteli útvonal gátlásával az obezitás meggátolható. Ennek oka, hogy az IL-17A gyulladást kiváltó hatását közvetlenül a zsírszövetre fejti ki, ez okozza azokat a súlyos anyagcsere-elváltozásokat, amelyek a testtömeg-növekedéssel járó metabolikus szindrómához köthetők: 2-es típusú cukorbetegség, magas vérnyomás és szív-érrendszeri betegségek.

