Az egyedi gyógyszer-azonosítás az Európai Unióban ez év februárjától kötelező (Görög- és Olaszországot kivéve), az orosz követelmények viszont sokkal szigorúbbak lesznek, hacsak nem enyhítenek a szabályozásról szóló kormányrendeleten. Az oroszországi gyógyszergyártókat képviselő szövetség vezetője, Viktor Dmitrijev az orosz gyógyszerészeti fórumon hangsúlyozta: az iparág ugyan egyetért a célokkal, de tartanak a túl magas költségektől és a rendszerben hagyott túl nagy hibafaktortól.
Lényegi eltérés ugyanis az EU-s előírásokhoz képest, hogy a közösségben használatos adatmátrixot az oroszországi forgalmazáshoz egy titkosított kódjellel (kriptokód) is ki kell egészíteni, a rendelet szerint összesen 44 szimbólumot kell majd rányomtatni a gyógyszerdobozokra. Dmitrijev szerint a túl összetett nyomdatechnikai elvárásokra aligha tudnak határidőre felkészülni az oroszországi gyártók, így a kormányrendelet hatálybalépésének 12-18 hónapos csúsztatására számít, írja a Világgazdaság.
