Becsült olvasási idő: 0 perc
Egy osztálynyi gyógyszerész ment el

32 gyógyszerész összesen 79 külföldi munkavállaláshoz szükséges igazolás kiállítását kérte az első félévben az engedélyezési hivataltól – írja az eLitMed.

Június 30-ig összesen 847 egészségügyi dolgozó, közöttük 424 orvos és 246 egészségügyi szakdolgozó részére állítottak ki külföldi munkavállaláshoz szükséges hatósági bizonyítványt az EEKH-ban. Tavaly ugyanebben az időszakban 929 szakember kért igazolást, ebből 454 fő orvos, 292 fő pedig ápoló volt.

Az ágazati szereplők azonban mégsem optimisták, többek szerint a migráció csupán azért csillapodott, mert már nincs, aki elmenjen – olvasható az elitmed.hu-n.

Kvízek
Kiemelt rovataink