A tőzsdézők is szorosan követik az amerikai elnökválasztást. Nem mindegy ugyanis, ki kerül a világ legerősebb gazdaságának az élére. Hillary Clinton győzelme például arra késztethet sokakat, hogy eladják azokat a befektetéseiket, amelyeken sokat nyertek az elmúlt időszakban – mondja Czachesz Gábor, az OTP Alapkezelő befektetési igazgatója.
Az egykori first lady ugyanis azt tervezi: a korábbinál magasabb adókkal sújtja majd a tőkejövedelmeket. Bár Hillary Clinton győzelme esetén nem várhatók igazán komoly tőzsdei mozgások, az egészségügyi, gyógyszergyári szektor részvényeit negatívan érintheti, ha a demokrata elnökjelölt nyeri a választást. „Ezek az ágazatok sokak szerint arcátlan profitot tettek zsebre az elmúlt években, ezért a működésüket Clinton várhatóan szigorúbban fogja szabályozni” – mondja Czachesz.
