Az obszervációs vizsgálatban a súlyos Covid-19 kialakulására legalább egy kockázati faktorral rendelkező betegeknél értékelték a súlyos betegség, hospitalizáció vagy elhalálozás arányát a gyógyszert szedő és nem szedő betegek körében.
Összesen 28 ezer résztvevő adatait dolgozták fel a vizsgálat során, és az eredmények szerint nemcsak a súlyosabb kimenetek, hanem a fertőzést követő maradványtünetek is enyhébbnek bizonyultak azok körében, akik megbetegedést követően a gyógyszert szedték.
A kutatócsoport már most tervezi egy olyan vizsgálat indítását, amelyben a további alvariánsok, így például az XBB.1.5 és a BQ.1 fertőzésére szedett gyógyszer hatásosságát értékelik.

