Vartus Gergely miniszteri biztos és HankóZoltán, az MGYK elnökének aláírásával tájékoztatót tettek közzé a gyógyszerészi kamara honlapján a kézigyógyszertárak működtetésével kapcsolatban. Mint írják, a kézigyógyszertárak tevékenységéhez kapcsolódóan az emberi felhasználásra kerülő gyógyszerek rendeléséről és kiadásáról szóló 44/2004. (IV. 28.) ESZCSM sz. rendelet 11/C § (1) bekezdése szerint: ha az orvos kézigyógyszertárat működtet, a gyógyszer betegnek történő átadásakor elektronikus vényt rögzít, amelyen megjelöli, hogy a gyógyszert már kiadták. A kézigyógyszertárból történő gyógyszerkiszolgáltatás esetén az orvos a 11/B. § (1) bekezdésében foglaltaktól eltérően minden esetben felírási igazolást készít, melyen a gyógyszer átvételét a beteg kézjegyével igazolja. A felírási igazolást az orvos a gyógyszertárral való elszámolásig megőrzi.
Mivel az elektronikus vényen a 11/C. § (1) bek. szerinti jelölést az EESZT csak egy következő fejlesztési fázisban, 2018 I. negyedév végétől biztosítja, ezért a kézigyógyszertárakat működtető orvosokat kérjük arra, hogy a kézigyógyszertárból történő gyógyszer kiszolgáltatáshoz kapcsolódó vényeket továbbra is papírvényként írják mindaddig, amíg az EESZT fejlesztésének kézigyógyszertárakkal kapcsolatos következő fázisa be nem fejeződik. Ez azt is jelenti, hogy a kézigyógyszertár és az őt ellátó közforgalmú gyógyszertár közötti elszámolás eddigi rendje egyelőre szintén nem változik.
