Míg 2014-ben 5500, tavaly pedig 8000 ember halt meg, az idei évnek első három hónapjában 2915-en vesztették életüket a betegségben a délnyugat-afrikai országban – közölte kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
A járvány az egész országot sújtja. Még azokban a tartományokban is egyre jobban terjed, amelyekre ez korábban nem volt jellemző – mondta a WHO angolai képviselője. A kormány a költségvetési kiadások csökkentése részeként kevesebbet fordít a szemétszállításra, így a felhalmozódott háztartási hulladék és a rekord mennyiségű eső együtt hozzájárult ahhoz, hogy többen betegedtek meg maláriában, sárgalázban vagy kaptak el krónikus hasmenéses megbetegedést – tette hozzá a tisztségviselő.
