A most nyilvánosságra hozott eredmények szerint 2010-ben még csak minden tizedik amerikai szedett pszichiátriai gyógyszereket, három évvel később már a teljes népesség 17 százaléka – olvasható az Indexen.
Az összes amerikai 12 százaléka antidepresszánsokat, 8 százalék receptre kapható nyugtatókat, altatókat és szorongásgátlókat, 1,6 százalék pedig antipszichotikumokat szed. Olyanok is sokan vannak, akik több kategóriába eső készítményeket is rendszeresen fogyasztanak. A nők körében majdnem kétszer annyira elterjedtek a pszichiátriai szerek, mint a férfiaknál. A fehér amerikaiakat kiemelten érinti a jelenség: náluk 21 százalékos a legális szerhasználók aránya.
