Az első kannabiszból készült orális cseppek, 2025 elején kerülnek a patikákba, és kizárólag elektronikus recepttel lesznek elérhetők, írja a Magyar Hirlap.
Az első gyártó már regisztrálta az aktív gyógyszerészeti összetevőt, így hamarosan az első gyógyszerek megjelennek a patikákban – mondta elOljha Sztefanisina parlamenti képviselő.
A kannabiszból készült orális cseppeken kívül, ahogy arról beszámoltak, „hamarosan kapszulák, dentális paszták és gélek is elérhetők lesznek a patikákban”. Ezen gyógyszerformákat az egészségügyi minisztérium 2024-ben hagyta jóvá. Ezenkívül elfogadták a betegségek és állapotok listáját, amelyek esetén az orvosok orvosi kannabiszt írhatnak fel.
Borítókép: archív/123rf
