Forrás:

Qubit

Rovat:

Aktuális
Becsült olvasási idő: 1 perc
Szövetségi szinten is engedélyezték a marihuána orvosi célú felhasználását az USA-ban

Az Egyesült Államokban jelentős változás történt a drogpolitikában: a kannabiszt a korábbi, legszigorúbb (heroinnal és LSD-vel egy kategóriába eső) besorolásából egy enyhébb, orvosi felhasználást elismerő kategóriába helyezték át, írja a Qubit.

Az új besorolás olyan anyagokéval egyezik meg, mint a kodeines készítmények vagy az anabolikus szteroidok.

A kormányzat az átsorolástól a marihuána biztonságosságának és hatékonyságának alaposabb tudományos vizsgálatát reméli, ami megbízhatóbb információkkal szolgálhat az orvosok számára. Bár a lépés enyhít az orvosi marihuánára vonatkozó korlátozásokon, az anyag szövetségi szinten továbbra is illegális marad.

Az USA tagállamainak többsége – 40 államban orvosi, 24-ben rekreációs célból – már korábban legalizálta a marihuána használatát, így a döntés a szövetségi szabályozást hozza közelebb a már kialakult piaci realitásokhoz.

A folyamat még 2022-ben kezdődött, a mostani döntés pedig sokak szerint előszobája lehet a rekreációs célú felhasználás további szövetségi szintű enyhítésének, emlékeztet a Qubit.

Borítókép: RDNE Stock project, Pexels 

Kvízek
Kiemelt rovataink