Az egészségügy digitalizálása Karl Lauterbach miniszter egyik fő törekvése. Ennek része az elektronikus recept bevezetése, valamint a digitális betegállomány, illetve egyfajta elektronikus "betegadattár" is.
Az e-recept 2024 elejétől válik kötelezővé az orvosok, illetve a rendelők számára.
A miniszter robbanásszerű változásról beszélt, hangsúlyozva, hogy Németországnak meg kell valósítania az egészségügyi rendszer digitalizációját.
A Németországban hagyományos és megszokott rózsaszín receptek helyett az elektronikus receptek már egy ideje kiválthatók a gyógyszertárakban, ez a korszak azonban most véget ér, az e-recepteknek már nem lesz színük – az elektronikus receptek alkalmazása január elsejétől kötelező lesz – írja az Infostart.
Borítókép: archív

