Forrás:

MTI

Rovat:

Aktuális
Becsült olvasási idő: 0 perc
Kaló Zoltán lesz az egészségbiztosító vezetője

Kaló Zoltán egészségügyi közgazdászt kérte fel az egészségügyi miniszter az egészségbiztosító vezetésére, amely ismét Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) néven fog működni.

Hegedűs Zsolt csütörtök este a Facebook-oldalán azt írta: "folyamatban van a háttérintézmények átadása-átvétele. Ma a NEAK-nál (Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő) jártunk".

Kiemelte, az intézmény a jövőben ismét OEP-ként, Országos Egészségbiztosítási Pénztárként működik majd. Nem egyszerű kifizetőhely lesz, hanem értékalapú biztosító.

Ennek szakmai kialakítására, vezetésére a miniszter Kaló Zoltán professzort kérte fel.

Borítókép: Semmelweis Egyetem

 

Kvízek
Kiemelt rovataink