Az RTBF közszolgálati médiának adott nyilatkozatában a miniszter elmondta: a gyógyszerből hiány alakult ki, ezért azt a 2-es típusú cukorbetegek kezelésére akarják kizárólagosan fenntartani.
Meg kell védenünk ezt az értékes gyógyszert azok számára, akiknek feltétlenül szükségük van rá. E gyógyszer nélkül ezeket a betegeket valós egészségügyi kockázatok fenyegetik, magyarázta a miniszter.
Elmondta, az orvosok figyelmét korábban már felhívták arra, hogy a diabétesz injekciókat csak a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők számára írhatják fel, azonban ez a stratégia eddig nem működött, ezért kíván a kormány törvényjavaslatot beterjeszteni.
Tudom, hogy ez a gyógyszer a kóros elhízásban szenvedők számára is hasznos lehet, és ezt figyelembe is vesszük, ugyanakkor erős jogi jelzést kell küldenünk, mert egyszerű ajánlások nem elegendőek, tette hozzá a miniszter.
Vandenbroucke a gyógyszerhiánnyal foglalkozó munkacsoportot kérte fel az irányelvjavaslat kidolgozására. Azt is hangsúlyozta, hogy a tiltás ideiglenes lesz, mert még nem tudni, hogy a közeljövőben kiegyensúlyozódik-e a jelenlegi gyógyszerhiány.
Borítókép: archív

