A Népszava információi szerint a többletet a kormányzat a gyártói visszatérítésekből, illetve a gyógyításra költhető kassza maradványából csoportosította át. Ezzel a választást közvetlen megelőző év végén sikerült elkerülni azt a botrányt, amely egy évvel korábban felbolydította a gyógyszerpiacot. Akkor az egészségbiztosító fedezet híján nem tudta kifizetni a gyógyszertáraknak a kiadott orvosságok után járó támogatást és emiatt a nagykereskedők és bankok kényszerhitelezték néhány hétig a betegek gyógyszerellátását. Ezt végül a kabinet egy 50 milliárdos forrásteremtéssel orvosolta.
Becsült olvasási idő: 0 perc
Átszabták a költségvetést: 64 milliárd forinttal több jut gyógyszertámogatásra
Idén az Orbán-kormány túlköltés kompenzációjaként 64 milliárd forinttal kényszerült megemelni a gyógyszertámogatásokra fordítható összeget a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő költségvetésében – derült ki a Népszava szerint a péntek este megjelent Magyar Közlönyből.
