Becsült olvasási idő: 0 perc
A tervezettnél több ment gyógyszertámogatásra

A tervezettnél egy milliárddal többet fizettek be a gyógyszergyártók az Egészségbiztosítási Alapba az első négy hónapban – írja a Napi.hu.

Az Egészségbiztosítási Alap 4,5 milliárdos hiánnyal zárta az első négy hónapot, a bevételek 3,2, a kiadások 3,9 százalékkal haladták meg az összesen 1885 milliárdos büdzsé időarányosan előirányzott számait.

Pénzbeli ellátásra a tervezettnél kevesebbet, természetbenire többet fordítottak az időarányosnál. A gyógyító megelőző ellátásokra 28 milliárddal, ezen belül gyógyszertámogatásra az előirányzottnál 20 milliárddal többet költöttek április végéig – olvasható a napi.hu-n.

Kvízek
Kiemelt rovataink